Lithuania

Lithuania participated at the 'Fascination of Plants Day in 2012, 2013, 2014
and in 2015: Success Story / Sėkmės istorijos

 

Ketvirtoji tarptautinis "Augalų Žavadienis“ 2017 skelbiamas Europos Augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva.

Šios veiklos tikslas – pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba žemės ūkiui, tvariai maisto pramonei, taip pat sodininkystei, miškininkystei, popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos produkcijai. Augalų svarba aplinkos apsaugai taip pat bus pabrėžiama.

Visi kviečiami prisijungti prie šios iniciatyvos!

Kviečiame 2017 m. gegužės 18 d. organizuoti nuostabų renginį, kuriuo siekiama kuo geriau atskleisti augalų patrauklumą ir įtraukti visuomenę. Mūsų tikslas yra sumušti 2013 m. jūsų surengtų 1000 renginių rekordą. 2015 m. gegužės 18 d. bus pats Augalų Žavadienis, kurio metu turėtų įvykti daugiausia renginių. Tačiau jei tai nepatogu, renginiai gali būti organizuojami nuo gegužės 3 iki 31 d. Kreipkitės į nacionalinę koordinatorę Vidą Mildažienę: v.mildaziene@bs.vdu.lt arba EPSO koordinatorius (Europos šalių koordintorius) aptarti veiksmus ir gauti prieigą prie gairių, nurodančių, kaip parengti Augalų Žavadieniui. Renginio viešinimui bus galima naudotis koordinuojama vieningo apipavidalinimo Augalų Žavadienio medžiaga, kuri nemokamai prieinama šio tinklalapio “PR-toolbox”, taip pat “Main Menu” rasite informaciją apie esamą situacija ir įvykius.
Kviečiame prisijungti kuo daugiau dalyvių, pradedant nuo sodininkų, mokyklų ir baigiant visais, kurių įnašas į šią iniciatyvą galėtų būti naudingas. Daug augalų tyrimų institucijų, universitetų, mokyklų, botanikos sodų ir muziejų, kartu su ūkininkais ir žemdirbystės bendrovėmis per Augalų Žavadienį 2012, 2013, 2014 ir 2015 metais atvėrė duris – susipažinkite su renginio sėkmės istorijomis (“Success Story”) įvairiose šalyse, spūstelėję “Countries”. Žiniasklaida kviečiama prisijungti prie mokslininkų, ūkininkų, politikų ir pramonininkų – aptarti su jais ir pateikti visuomenei informaciją apie naujausius augalų tyrimų pasiekimus ir atradimus, atskleisti plačias galimybes, kurias gali pasiūlyti mokslas apie augalus.
Augalų Žavadienio programą sudaro daug renginių viešose erdvėse – teatruose, kavinėse, miestų aikštėse ir parkuose. Tai gali būti parodos, bandymai ir interaktyvūs eksperimentai, atvirų durų dienos, vaidinimai, meno konkursai, mokslinės diskusijos ir įvairiausios kitos renginių formos. Jų tikslas yra skatinti visuomenę susimąstyti apie augalus.

Augalai yra įspūdingi. Nuo vienos mažos sėklos, pasodintos į dirvą, prasideda didžiulė žaliosios gyvybės įvairovė - nuo mažos žolelės iki didžiulio medžio, nuo dekoratyvinių gėlių iki svarbių žemdirbystei kultūrų, būtinų visiems gyvūnams ir žmonijai išgyventi mūsų planetoje. Augalų biologai priskaičiuoja iš viso apie 250 000 augalų rūšių. Suderinta renginio veikla tikimasi pasodinti daug virtualių ir nuolat dygstančių sėklų Europos ir pasaulio visuomenės kolektyvinėje sąmonėje, kurios nuolat primintų apie kritinę augalų mokslo reikšmę visuomenės ir aplinkos kraštovaizdžiui - dabar ir ateityje.

Šios institucijos įgyvendins Augalų Žavadienio 2017 programą. Jeigu Jūs taip pat pageidaujate prisijungti, prašome susisiekti su nacionaliniu kordinatoriumi Vida Mildažienę: v.mildaziene@bs.vdu.lt

Vytautas Magnus university
Kaunas Botanical Garden
Kaunas
http://botanika.vdu.lt

 • -- Fascination of the Plants Day procession in the Kaunas city center.
  Karnavalinė Augalų žavadienio eisena
  Kauno pilis – M. Valančiaus g. – Rotušės aikštė – Vilniaus g. – Vytauto Didžiojo paminklas
  Karnavalinė studentų, moksleivių, bendruomenių ir visų visų augalų mylėtojų komandų eisena, pasipuošus augaliniais motyvais ir kostiumais, kartu su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“.Dalyvių suformuotas augalinis motyvas ir jo nuotrauka iš paukščio skrydžio.
  VDU KAUNO BOTANIKOS SODE
  11 val. didžiojo žaliojo vikšro „Šimtakojo“ gimtadienio šventė.
  Nuo 14 val. nemokamos teminės ekskursijos Botanikos sodo parke:
  „Tulpių žydėjimui besibaigiant: viskas apie tulpes“ – paskaita tulpių ekspozicijoje su jos kuratore R. Maršeliene;
  „Augalų sistematika – kas tai?“ – ekskursija su botaninių kolekcijų kuratore K. Stankevičiene;
  „Ekskursija pedagogams: augalų pažinimas ir pritaikymas biologijos pamokose“ – su edukologėmis G. Štuopyte ir J. Šerniene;
  „Paslaptingas medžių pasaulis“ – ekskursija su dendrologe J. Šabūnaite.
  Fascination of the Plants Day carnival procession in the Kaunas city center (from old town to the main municipality) with children, students, communities and all lovers of the plants. The main goal is Kaunas municipality wind instrument orchestra "Ąžuolynas", who will enliven the procession. Also children from the kindergarten celebrating "Caterpillar" birthday in the botanical garden. Free guided tours for visitors in the garden
  - open day
  - guided tour
  - 19th May 11 am
  - Beginning of the event in M. Valančiaus street (Kaunas Castle).
  Target audience: everybody, children 8 - 10 years, learners 10 - 14 years, students, professionals
  Organizer: Giedrė Paužaitė, giedre.pauzaite@vdu.lt +37066355859
  http://botanika.vdu.lt/renginiai/augalu-zavadienis

Lithuanian Research Centre for Agriculture and Forestry
Kėdainiai distr.
www.lammc.lt

 • -- Augalų žavadienis
  Mažieji gamtos mylėtojai dalyvaus nuotaikingoje eisenoje parke, žaismingose užduotyse, kūrybinėse dirbtuvėse, išgirs įdomios informacijos apie augalus, bites, stebės originalius bendraamžių pasirodymus.
  Children will take part in a colourful procession, playful tasks, workshops, will hear interestring information about plants, bees, monitor peers original performances.
  - guided tour
  - hands on activities
  - presentation
  workshop workshop
  - 18th May, 2016
  - Instituto aleja 1, Akademija, Kėdainiai distr.
  Target audience: Children 3-10 years
  Organizer: Gintarė Naujokienė gintare.naujokiene@lammc.lt (8 347) 37 752
  www.lammc.lt
-Download Lithuanian language

-Augalu zavadienio spalvinimo knygele